
Edisons Pop 2025 uitgereikt tijdens jubileumshow
In een afgeladen AFAS Theater in Leusden zijn vanavond in 11 categorieën Edisons uitgereikt tijdens de AFAS Edisons Pop 2025. Vanwege het jubileumjaar werden de bronzen beeldjes overhandigd door oud-winnaars. Zo ontving Frenna zijn Edison uit handen van Jacqueline Govaert in de categorie Song voor het nummer ‘PRETTY GIRLS’, Snelle overhandigde Roxy Dekker een Edison in de categorie Pop en sor overhandigde een Edison aan Fresku in de categorie hiphop.
Oeuvreprijswinnaar, De Jeugd van Tegenwoordig, ontving de Edison afgelopen donderdag al live in de uitzending van BEAU. Vanavond werd de groep geëerd met een klassieke uitvoering door drie operazangers van hun grote hit ‘Watskeburt?!’. Bente, Ronnie Flex, Elmer en Yves Berendse maakten het feest compleet door in het AFAS Theater werk van het afgelopen jaar live te brengen. Edisons Pop waren er ook voor Froukje (Album), Eefje de Visser (Nederlandstalig), Yves Berendse (Hollands), Bnnyhunna (Soul/R&B/Funk), KI/KI (Dance), Personal Trainer (Rock), néomi (Alternative), Elmer (Nieuwkomer) en Froukje (Album).
Nederlandse muziek scoort
Nederlandse muziek zit al jaren in de lift. “Het was een luxeprobleem voor de jury, de kwaliteit is hoog. Ik denk wel dat de Edison nominaties de staalkaart is van de Nederlandse muziek in 2025 met échte winnaars” aldus Daniël Dekker, meestemmend juryvoorzitter Edisons Pop 2025. Vorige week werd bekend dat de Nederlandse muziekindustrie het afgelopen jaar opnieuw is gegroeid, met 12 procent naar 334 miljoen euro. In de top 10 bestverkochte en meest gestreamde singles stonden maar liefst zes hits van eigen bodem.
De vakjury
Naast meestemmend voorzitter Daniël Dekker (Head of Radio Omroep Max) bestaat de vakjury uit Eric van Holland (Senior Editor Spotify Benelux), Vera Siemons (3FM DJ), Zoë Goudswaard (Muzieksamensteller Qmusic), Anna Veenstra (Sr. Programmeur Melkweg), Nils Brokerhof (Music Director 100%NL/SLAM!), en Randall Spann (Music Director FunX). De jury heeft gekeken naar producties die zijn verschenen tussen november 2023 t/m december 2024. Er zijn 11 categorieën Edison Pop. Sinds 2010 zijn alle muziekproducties van Nederlandse bodem.
OEUVREPRIJS – De Jeugd Van Tegenwoordig
POP – ROXY DEKKER – singles
ROCK – Personal Trainer – Still Willing
HIPHOP – Fresku – Leren Leven
DANCE – KI/KI – singles
ALTERNATIVE – néomie – somebody’s daughter
NIEUWKOMER – Elmer
HOLLANDS – Yves Berendse – singles
NEDERLANDSTALIG – Eefje de Visser – Heimwee
SOUL/R&B/FUNK – Bnnyhunna – ECHOES OF A PRAYER
SONG – Frenna – ‘PRETTY GIRLS’
ALBUM – Froukje – Noodzakelijk Verdriet